Ana İçeriğin Başı
​ ​​​​​​​​​​​​​​

İnternet aboneliğini isteğe bağlı olarak devretmek için devralmak isteyen kişiyle birlikte Türk Telekom Grup Mağazaları’na başvurmanız gerekmektedir. İnternet aboneliğinizin devri için internetin bağlı olduğu sabit telefon hattını da aboneliğini devralmak isteyen kişiye devretmeniz gerekmektedir. Yalın İnternet aboneliğinde, sabit telefon hattı olmadığı için böyle bir zorunluluk yoktur.

​​

ADSL, VDSL, FİBERNET, HİPERNET, YALIN ADSL paketlerinde internet devir işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Taahhütnamesinde “Devir yapılamaz” ifadesi yer almayan tüm kampanyalar için devir işlemi gerçekleştirebilir.

Devralan müşteri, kalan taksitler üzerinden aylık olarak taksitleri ödemeye devam eder. Devralan müşterinin taahhütname koşullarını yerine getirmemesi durumunda(iptal vb), kampanya cezai şartları işletilecektir.

Evet, 1 Aralık 2019 tarihi itibariyle isteğe bağlı devir işlemlerinden işlem başına vergiler dahil 42,84 TL ücret alınmaktadır. Bu ücret, internet hattını devir alan abonenin devir işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk faturasına yansıtılacaktır. Veraseten devir işlemlerinden ücret alınmamaktadır.

​​​

İnternet aboneliğininin bağlı olduğu sabit telefon hattının devrini tamamladıysanız varsa internet aboneliğinizin geçmiş döneme ait faturalarının ödemesini gerçekleştirmeden devir yapamazsınız.

Hayır, internet hattınız borcundan dolayı kapalıysa devir işlemi yapmak için borcunuzu ödemeniz gerekmektedir.