Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Destek

TTNET Mobil 3G Yeni Fırsat Kampanyası

Geri Dön

TTNET İnternet abonelerine çok avantajlı mobil internet hizmeti sağlamak amacıyla çıkarılan 12 ay taahhütlü yeni mobil internet tarifeleridir.

Kampanya kapsamında müşterilere sunulacak olan TTNET Mobil Gezgin modemler aracılığıyla, müşterilerimiz ev dışında da özgürce internete girme imkanına sahip olacaktır.

1 GB ve 2 GB olmak üzere iki yeni tarife bulunmaktadır.

1 GB ve 2 GB olmak üzere iki yeni tarife bulunmaktadır. Tarife kapsamında müşterilerimizin abone olduğu paketin içeriği söyledir; 

 • Aylık 1 GB veya 2 GB Mobil İnternet
 • Sınırsız WiFi
 • 3G Mobil Modem
 • TTNET Mobil SIM kart (Data Hattı)

1 GB 5TL’lik İnternet paketini sadece Üniversiteli paketinde yer alan TTNET müşterileri, 2 GB 9 TL paketini tüm bireysel TTNET internet aboneleri alabilir. TTNET İnternet müşterisi olmayanlar tarifelerden yararlanamaz.

Kampanya kapsamında;

 • Aylık 1 GB Mobil İnternet paketi için 5 TL,  2 GB Mobil İnternet paketi için aylık 9 TL ücret ödenir.
 • 1 GB tarifesi için 1GB kullanım sonrası ek 3GB internet paketi 14TL karşılığında, 2 GB tarifesi için 2GB kullanım sonrası ek 2GB internet paketi 10TL karşılığında otomatik olarak tanımlanarak toplam 4GB kullanım hakkı toplam 19TL’ye sunulur.
 • 4 GB üstü kullanımlarda hız otomatik olarak 1 Kbps’ye düşer ve 4 GB sonrası kullanım ücretlendirilmez.
 • 12 aylık taahhüt bitimi sonunda 1 GB paketler aylık 15 TL , 2 GB paketler aylık 19 TL olarak ücretlendirilir.
 • Tüm fiyatlarımıza KDV ve ÖİV dahildir.

12 aylık kampanya taahhütnamesini imzalayan TTNET internet müşterileri 12 ay boyunca aylık 10 indirim kazanmaktadır. Taahhüt karşılığında aylık 15 olan 1 GB mobil data kullanım ücreti 5’ye, 19 olan 2 GB mobil data kullanım ücreti 9’ye indirilmektedir.

Tarife İsmi Kampanyasız Fiyat
(KDV, ÖİV Dahil)
İndirim Bedeli Kampanyalı Fiyat
 (KDV, ÖİV Dahil)
TTNET Mobil 3G Modemli 1 GB TL15,0 TL10,0 TL5
TTNET Mobil 3G Modemli 2 GB TL19,0 TL10,0 TL9

Mobil İnternet kullanımız için TTNET Mobil Data Hattı aktivasyonundan doğan Hat Açılış Özel İletişim vergisi 44 TL + Telsiz Ruhsatname Ücreti 17,95 TL olmak üzere toplam 61,95 TL, 12 ay taksitle TTNET Mobil faturanıza yansıtılacaktır. Ayrıca telsiz kullanım ücreti her ay TTNET Mobil faturanıza 1,50 TL olarak yansıtılacaktır. Kampanyaya ilişkin damga vergisi müşteri tarafından karşılanacaktır.

Aboneliğinizi 12 aydan önce bitirdiğiniz durumda kalan vergiler son faturanıza yansıtılacaktır.

*Faturaya yansıyacak toplam 4 GB data bedelidir. 1 GB tarifesi için 1GB kullanım sonrası ek 3GB internet paketi 14TL karşılığında, 2 GB tarifesi için 2GB kullanım sonrası ek 2GB internet paketi 10TL karşılığında otomatik olarak tanımlanarak toplam 4GB kullanım hakkı toplam 19TL’ye sunulur.

Kampanyadan yararlanmak için aşağıdaki evrakların müşteriden alınması gerekmektedir;

 • TTNET Mobil Abonelik Sözleşmesi
 • TTNET Mobil Başvuru Formu
 • Kampanya Taahhütnamesi
 • Müşteri Kimlik Fotokopisi

Müşterilerimize TTNET Mobil faturası gönderilecektir. Eğer müşterilerimiz tercih ederse TTNET Mobil 3G Fırsat Tarifeleri faturalarını TTNET faturası üzerinden tek fatura ile ödeme hizmeti kapsamında ödeyebileceklerdir.

Tek fatura kapsamında müşterilere 3G hatları ile ilgili bilgilendirme amaçlı bir TTNET Mobil faturası gönderimi devam etmekte ancak ödemeler TTNET faturası üzerinden yapılmaktadır.

TTNET Mobil 3G ödemelerinizi sonradan da tek fatura hizmetine bağlayabilir veya tek fatura hizmetine bağlı bir TTNET Mobil 3G hattınızı tek fatura hizmetinden çıkarabilirsiniz.

TTNET Mobil 3G ödemelerinizi TTNET fatura ödeme kanallarından yapabilirsiniz.

Şayet ödemesini yapacağınız TTNET Mobil 3G hattı tek fatura hizmetine bağlı ise TTNET faturanızı öderken TTNET Mobil 3G ödemenizi de gerçekleştirmiş olacaksınız. (TTNET faturanızı öderken TTNET hizmet no veya TTNET İnternetinizin bağlı olduğu telefon numarası verilmektedir)

Şayet ödemesini yapacağınız TTNET Mobil 3G hattı tek fatura hizmetine bağlı  değil ise TTNET Mobil 3G hattınız için yapacağınız ödemenizi TTNET Mobil 3G hattınızı vererek TTNET fatura ödeme kanallarından gerçekleştirebilirsiniz.

TTNET Mobil hattınızı iptal etmeniz durumunda aboneliğinizin sona ermesinden sonra çıkacak olan son faturanın ödemesinin Avea bayilerinden yapılması gerekmektedir.

Tüm TTNET bayilerinden, Türk Telekom ofislerinden ve bazı Avea bayilerinden abonelik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

TTNET İnternet müşterisi olmayanlar ise TTNET İnternet abonelikleri aktive edildikten sonra TTNET Mobil 3G Fırsat tarifelerinden yararlanabilirler.

TTNET Mobil 3G aboneliğinin sona erdirilmesi ve/veya Avea tarafından haklı nedenle sona erdirilmesine sebep olunması ve/veya Abone tarafından hattın bir üçüncü kişiye devredilmesi ve/veya ilgili hatta ait numaranın bir başka işletmeciye taşınması ve/veya hattın faturasız sisteme geçirilmesi ve/veya hattın tarifesinin değiştirilmesi halleri dahil 12 aylık taahhüdün süresinden önce sona erdirilmesi durumunda, taahhütnamenin abone tarafından imzalandığı tarihten itibaren taahhüde aykırılığın oluştuğu tarihe kadar aboneye sağlanan indirim, cihaz/modem veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı aboneden tahsil edilecektir. Ancak aboneden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen hizmet bedellerinin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamı, bu tutardan düşük olması halinde düşük olan tutar aboneden tahsil edilecektir. Tahsilat işlemi abonenin tarife kapsamındaki hattına tahakkuk eden son faturasına yansıtılacaktır. Bu kapsamda çıkacak olan son faturanın tahsilatı Avea Bayilerinden yapılacaktır.

Kampanyalı tarife fiyatları müşterinin TTNET İnternet abonesi olduğu durumlar için geçerlidir. TTNET İnternet aboneliğinin herhangi bir sebeple sona erdirilmesi durumunda abonenin Mobil 3G tarifesi kampanyasız fiyatlar olan 1 GB için 15 TL, 2 GB için 19 TL’ye yükseltilecektir.

Her türlü soru ve şikayetleriniz için 444 0 375 numaralı TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

3G Modemi kullanmanız için gereken uygulama modeminizin içinde yüklüdür.

3G Mobil Modem'i sabit ya da taşınabilir bilgisayarınızın USB portuna/girişine takıp, yönlendirmeleri takip ederek cihazı bilgisayarınıza hızlıca kurabilirsiniz.

Windows XP (SP2 ve sonrası), Vista, Windows 7, Mac OS 10.4 (ve sonrası) ve Linux işletim sistemleriyle uyumludur.

Kampanya kapsamında verilecek olan modemlerle 7,2 Mbps hızına ulaşılabilir.

Ancak 3G hızınız, o anki konumunuza ve haberleşme yoğunluğuna göre değişebilir.

3G, teknolojik yapısı gereği değişken hıza sahip bir erişim şeklidir.

TTNET Mobil 3G Fırsat Tarifesi abonelik işlemi 3G abonelik başvurusunu da kapsar. Bu nedenle ayrıca 3G aboneliğine başvuru yapılmaz.

Avea 3G kapsama alanı 81 ilde şehir merkezleri ve bazı çevre ilçelerde sunulmaktadır. Bulunduğunuz lokasyonda 3G kapsama olup olmadığını hem TTNET Müşteri Hizmetlerinden, hem de Avea Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

2G kapsamı içinde, bağlantı hızınız GPRS / EDGE bağlantı hızında olacak.

Öncelikle, kullanım kılavuzundaki kurulum ve kullanım talimatlarını uyguladığınızdan emin olunuz. Eğer bağlantı sağlayamazsanız 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'nden gerekli desteği alabilirsiniz.

Kampanya dahilinde verilen 3G Mobil Modem arızalarınız için 0212 3711500 Telpa Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

Hayır, Tarifenizdeki TTNET Mobil Data hattı ses hizmetine kapalıdır, sadece mobil internet ve SMS kullanımına açık olduğu için bu hatlarla konuşma yapamazsınız, Avea 3G-Internet ayarı dışında başka bir mobil internet ayarı kullanarak internet bağlantısı yapamazsınız.

TTNET Mobil data hattı ile ilgili her türlü desteği 444 0 375 üzerinden alabilirsiniz.

1 SMS ücreti yurtiçi her yöne KDV ve ÖİV dahil 41,5 Kr’dir.

Tarifenizde verilen mobil internet kullanımı Avea 3G/GPRS/EDGE kapsama alanında geçerlidir. Avea data hattınızı uluslararası dolaşıma aktive ettirdikten sonra yurt dışında da kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki uluslararası dolaşımda 3G/GPRS/EDGE kullanımı ayrıca ücretlendirilir ve kampanya fiyatlari yurtdışı kullanımları için geçerli değildir.

Avea data hattınızı uluslararası dolaşıma 444 0 375 Müşteri Hizmetlerinden aktive ettirerek 3G Mobil Modeminiz ile Avea'nın uluslararası dolaşım (roaming) anlaşmasının olduğu ülkelerde internete bağlanabilirsiniz. Yurtdışı bağlantı bedeli tarife ücretinin dışında ekstra olarak ücretlendirilecektir.

Hangi ülkede olursanız olun KDV ve ÖİV dahil 2.75 Kr/KB olarak ücretlendirilirsiniz.

TTNET Mobil 3G Kademeli 1GB Giriş Paket fiyatlari ( paket içi veya kota aşımı) sadece yurtiçinde geçerlidir.

Yurtdışındaki 3G internet fiyatlandırması için mutlaka www.avea.com.tr adresine bakmanızı öneririz. Yurtdışı mobil internet ( uluslararası dolaşım) fiyatları genellikle yurtiçi fiyatlarına göre çok daha yüksektir.

 • Müşterilerimiz "KALAN MB" yazıp 9495'e ücretsiz SMS göndererek paket dahilinden kullandıkları data miktarını öğrenebilirler.
 • Tarife dahilinde abonelere 4 GB sonunda otomatik bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Bu mesajlar 2 gün öncesinin kullanım bilgisini içerir.

TTNET İnternet paketinde yapılacak değişiklikler kampanyayı etkilemez.

3G tarifenizi değiştirmeniz durumunda taahhüt bozulacağından taahhüt bozulduğundaki koşullar geçerli olacaktır.

TTNET Bayi ve Türk Telekom Ofislerinden iptal işlemini yaptırabilirsiniz.