Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Yalın İnternet

Geri Dön

Naked Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan nDSL (Yalın DSL) servisi, DSL genisbant hizmeti ile Sabit telefon hizmeti arasındaki bağlantıyı kaldıran bir servistir. Böylece abone mevcut telefon aboneliği olmadan DSL (internet erişimi) bağlantısına sahip olabilir.

ADSL aboneligi ile beraber sabit telefon aboneligi zorunludur. Yalın İnternet'te ise sabit telefon aboneliği gerekli değildir. Telefon hattı ücreti olmadan, sadece Yalın İnternet Aylık Erişim Ücreti ödenerek internet paketlerinden faydalanılabilir.

Yalın DSL avantajları DSL servisinin genel avantajlarını içermektedir.

 • Yüksek hızda İnternet Erişimi
 • Sabit telefon zorunluluğu olmadan internet erişimi
 • Yalın İnternet kullanıcıları kendilerine ayrılmış özel bant genişliğini kullanırlar.
 • Sayısal teknoloji farkıyla İnternet üzerinden eş zamanlı ses ve görüntü aktarımına olanak sağlar.
​​

Yalın internet hizmetinden yeni abone olacak tüm bireysel ve kurumsal müşteriler ile TTNET internet hizmeti alan mevcut aboneler yararlanabilir.

Yalın internet paketleri ile, ULTRANET, TTNET HİPERNET ve TTNET FİBERNET bağlantı çeşitleri sunulmaktadır.

Yalın internet hizmeti ile sunulabilen bireysel internet paketleri TTNET web sitesinde yer almaktadır.

TTNET Yalın internet başvurusunu TTNET Bayileri, Türk Telekom Ofisleri ve 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri’nden yapabilirsiniz.

 

Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır. Bu uygulama kapsamında adil kullanım uygulaması bulunan internet paketlerinde; paket bazında farklı adil kullanım noktaları uygulanmaktadır. Ay içinde adil kullanım noktasına ulaşıldığında müşterilerin bağlantı hızları düşürülerek, henüz o kotaya ulaşmamış diğer müşterilerin hızlı bağlantı hizmeti alması sağlanmaktadır.

Adil kullanım noktası sunulan internet paketlerine göre değişiklik göstermektedir. Paket bazında uygulanan adil kullanım noktalarını öğrenmek için tıklayın.

İnternet paketlerine göre değişen adil kullanım noktası’nın ay içinde aşılması durumunda, ay sonuna kadar internet erişim (download) hızı 3 Mbps olarak uygulanmaktadır. Takip eden aya girildiğinde müşteri mevcut paketi ile sunulan erişim hızı ile kullanıma devam edebilecektir. Bulunulan ay içinde adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Aboneliğin başladığı ilk aydan itibaren adil kullanım uygulamasına (her takvim ayı için geçerli olmak üzere) başlanacaktır.

Adil kullanım uygulamasına upload (yükleme) kullanımları dahil değildir. Sadece download (indirme) kullanımları dahildir.

Yeni Yalın İnternet başvurularında tercih edilen internet paketi standart ücretine* ek olarak aşağıdaki ücretler TTNET faturasına yansıtılır.

Sabit Telefon hattı olmayan ve Yalın internete başvuracak müşteriler için;

 • Yalın İnternet Erişim Ücreti (Aylık): 18 TL (Yalın FİBERNET hizmetinde 18 TL olarak uygulanmaktadır)
 • Yalın İnternet Devre Hazırlama Ücreti (1 Defalık): 10 TL
 • Bağlantı ücreti 12 ay 8 TL ya da 24 ay 4 TL taksitle
  (fiyatlara tüm vergiler dahildir)

Sabit Telefon olan ve Yalın internete başvuracak yeni müşteriler için;

 • Yalın İnternet Erişim Ücreti (Aylık): 18 TL (Yalın FİBERNET hizmetinde 18 TL olarak uygulanmaktadır)
 • Bağlantı ücreti 12 ay 8 TL ya da 24 ay 4 TL taksitle
  (fiyatlara tüm vergiler dahildir)

*Kampanyalardan yararlanılması durumunda kampanya koşullarında geçerli olan paket ücretleri geçerlidir.

Evet. TTET Yalın internet hizmeti ile tüm iletişim hizmetleri (Tivibu Ev, Tivibu Web, Tivibu Cep, 3G Mobil İnternet, TTNET Alo) ve Katma Değerli Servisler'i (TTNET Vitamin, TTNET Müzik, TTNET Güvenlik, TTNET Aile Koruma Şifresi, TTNET WiFi, ...) kullanabilirsiniz.

Evet. Mevcut internet müşterilerimiz Yalın İnternet hizmeti ile sunulan internet bağlantı türleri ve paketlerine geçiş yapabilir.

Hayır. İnternet'ten TTNET Yalın İnternet'e geçişte hizmet numarası değişmez.

 • TTNET Abonelik Sözleşmesi (01 Nisan 2011'den önce TTNET abonesi olanlar için)
 • Kampanyadan yararlanılacak ise ilgili taahhütname,
 • TC uyruklu vatandaşlar için kimlik belgesi aslı (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı),
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için geçerlilik tarihi uygun pasaport, gemi adamı belgesi, yabancı misyon kimlik kartı veya NATO kimlik belgesinin bir sureti

  Yalın İnternet aboneliklerinde, mevcut İnternet abonesi olanlar (telefon hattı ile internet hizmeti alanlar) aylık paket ücretine ek olarak

  • Yalın İnternet Erişim Ücreti (Aylık): 18 TL (Yalın FİBERNET hizmetinde 18 TL olarak uygulanmaktadır)
  • Yalın İnternet Geçiş Ücreti (1 Defalık): 10 TL
   (fiyatlara tüm vergiler dahildir)

  Mevcut modemler ile TTNET Yalın İnternet hizmeti sağlanabilmektedir.

  İnternet hizmetinde kampanyası devam eden aboneler, mevcut kampanyaları ile TTNET Yalın İnternet hizmetine geçebilir. Kampanya koşulları aynı şekilde devam eder.

  Bu durumda ödenecek ücretler aşağıda yer almaktadır. Yalın internet hizmetine geçiş nedeniyle oluşacak ek ücretler;

  • Yalın İnternet Erişim Ücreti (Aylık): 18 TL (Yalın FİBERNET hizmetinde 18 TL olarak uygulanmaktadır)
  • Yalın İnternet Geçiş Ücreti (1 Defalık): 10 TL
   (fiyatlara tüm vergiler dahildir)

  Evet. Paket değişikliği yapabilirsiniz. Ancak herhangi bir kampanyadan yararlanıyor iseniz paket değişikliği işleminde ise;

  • Kampanya indirim dönemi devam ediyorsa sadece kampanyaya dahil aylık standart ücreti daha yüksek bir pakete geçiş yapılabilir,
  • Kampanya indirim dönemi tamamlanmış ise kampanyaya dahil olan veya olmayan aylık standart ücreti daha yüksek bir pakete geçiş yapılabilir.

  Evet, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri ve Türk Telekom Ofisler' inden dondurma işlemi yaptırılabilir, yılda 2 kere (max. 180 gün) dondurma işlemi yapılabilir. Abonelik dondurma işlemi gerçekleştiğinde, 18 TL erişim ücreti aylık olarak faturanıza yansımaya devam edecektir.

  Öncelikle internet hattının aktif hale getirilmesi gerekir, hat dondurulmuş statüdeyken TTNET Yalın internet paket aboneliğine geçiş işlemi yapılamaz.

  İnternet abonesi 1 aylık faturasını ödemediği durumda yine de TTNET Yalın İnternet hizmetine geçiş yapabilir.

  Hattı borçtan dolayı kapalı olan İnternet abonesi TTNET Yalın İnternet'e geçiş yapabilir; ancak, hattı borçtan dolayı kapalı olan aboneler kampanyalardan yararlanamaz.

  Bireysel ve İşyerim İnternet paketi aboneleri TTNET Yalın İnternet hizmetine geçebilir.

  Türk Telekom Ofis, TTNET Bayi veya 444 0 375’ten kampanya iptali yaptırabilirsiniz. Kampanya koşullarında yer alan indirimler, cihaz ücretleri ve diğer cezai ücretler faturalandırılacaktır.