Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

TTNET Güvenlik

Evde TTNET

Geri Dön

TTNET Güvenlik ürünlerini kullanabilmek için TTNET ADSL abonesi olmanız gerekmektedir.

TTNET hizmet numaranızı, ADSL sözleşmenizin size verilen kopyasında bulabilirsiniz. Ayrıca, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı adınızı unuttuysanız 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz. Bağlı olduğunuz Türk Telekom Ofisine müracaat ederek dilekçe ile kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı değişikliği için ADSL abonesi tarafından başvuru yapılması gerekmektedir. Değiştirme işlemi ücretli olup bir sonraki dönem faturanızda tahsil edilir.

Şifrenizi unuttuysanız, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz. Kullandığınız şifrenizi değiştirmek için ise web sitesinde 'kullanıcı işlemleri'ne girerek, şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Antivirüs - Virüsleri Durdurur
İnternet üzerinden yapılan dosya yüklemeleri, e-mail, taşınabilir diskler ve bilgisayar ağları üzerinden bulaşabilecek virüslere karşı koruma sağlar. Virüsleri bilgisayarınıza girmeden engeller, tespit eder ve kaldırır. Sürekli olarak yapılan otomatik güncellemeler ile etkin bir şekilde güvenlik sağlar.

Anti-Phishing - Kimliğinizi Korur Kimlik hırsızlığı, internet bankacılığı bilgileri, özel şifreler,finansal bilgiler ve kredi kartı bilgileri gibi bilgileri çalmak amacıyla yapılan çevrimiçi dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı saldırılarından korur.

Anti-Spam - Spam ve e-posta aldatmacalarını engeller. Önemsiz, istem dışı gelen, sahtecilik bilgileri içeren ve spam olarak adlandırılan e-posta aldatmacalarına karşı kullanıcıları korur.

Personal Firewall - Güvenlik Duvarı Koruması - Korsanları Durdurur Bilgisayarınıza gelen ve giden uygulamaları kontrol eden, güvenlik açıklarına ve zaafiyetlerine karşı koruma sağlayan, korsanlara karşı koruma ve gizleme sağlayan güvenlik duvarı korumasıdır.

Intrusion Prevention - Atak Önleme Sistemi
Bilgisayarınıza yapılan atakları engelleyerek, korsanlara karşı koruma sağlayan atak önleme sistemidir.

Site Advisor - Güvenli Arama, Güvenli Gezinme
Çevrimiçi tehditlerden uzak durmanıza yardımcı olmak için web sitelerine derecelendirme ekler, web sayfası üzerinden gelebilecek güvenlik tehditlerine karşı ön bilgilendirme yaparak güvenli arama ve gezinme sağlar.

Data Backup - Dosyaları Yedekler ve Geri Yükler Size özel önemli dosyaların yedeğini alır ve istediğiniz zaman geri yüklenmesini sağlar.

Maintain Computer - Bilgisayar Bakımı
Bilgisayarınızda biriken gereksiz öğeleri güvenli bir şekilde kaldırır ve bilgisayarınızın sağlıklı kalmasını sağlar.

TTNET Güvenlik ürünlerini, yükleyeceğiniz bileşenlere göre büyüklükleri 40-60 MB olup, 1 Mb'lik erişim üzerinden yaklaşık 7-9 dakikada indirebilirsiniz.

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmelerini kabul edip "Yükle" butonuna bastığınızda karşınıza çıkan ekranda seri numaranız gözükmektedir. Bu seri numarasını, ürünün kullanıcı arayüzüne kopyalayarak kuruluma devam edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz web tarayıcı (Internet Explorer, Firefox gibi) türüne bağlı olarak ürün kurulum esnasında seri numarası istemeyebilir. Bu durumda herhangi bir problem sözkonusu değildir, kuruluma aynen devam edebilirsiniz.

TTNET Güvenlik düzenli olarak internet üzerinden güncel güvenlik dosyalarını alarak, gelişen güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlar. İnternet erişiminiz kesildiği takdirde güncel güvenlik dosyalarına ulaşılamayacağı için tam bir güvenlik koruması sağlanmamış olacaktır.

Ürün üzerinde herhangi bir ayar değişikliği yapmadığınız takdirde standart olarak her gün güncelleme olup olmadığı kontrol edilmekte, eğer varsa güncellemeyi gerçekleştirmektedir.

TTNET Güvenlik ürünleri, virüs bilgisayarınıza bulaşmadan engellemek üzere kurgulanmıştır. Ancak herhangi bir yolla bilgisayarınıza virüs bulaşmış ise yaptığı tarama sonrası virüsü tespit edip bilgisayarınızdan temizlemeye çalışır.

Standart programlar ile herhangi bir uyumsuzluğu bulunmamaktadır.

Service Pack 4 (SP4) veya üst sürümünü içeren Microsoft® Windows 2000, Service Pack 1 (SP1) veya üst sürümünü içeren Windows XP, 500 MHz veya daha hızlı Pentium uyumlu bir işlemcisi olan ve 256 MB veya daha yüksek RAM'e sahip Windows Vista* kişisel bilgisayar. 800 X 600 veya daha yüksek çözünürlük.
İnternet bağlantısı.
Microsoft® Internet Explorer 6.0 veya daha ileri sürümü.
İsteğe Bağlı: Mozilla Firefox 1.5 veya daha ileri sürümü
* Windows Vista işletim sistemi gereksinimlerini karşılamalıdır.

TTNET Güvenlik ürünleri, internet ortamından gelebilecek güvenlik açıklarına karşı sizi korumak amacıyla, ekranın sağ alt köşesinde size çeşitli sorular sormaktadır. Bu soruları okuyarak belirtilen seçeneği işaretlemeniz güvenliğinizi artırır.

Hayır, ürün standart özelliklerinde internete bağlıyken otomatik olarak güncelleştirme gerçekleştirmektedir.

www.ttnet.com.tr altında ürün ile ilgili dökümanlara ve sıkça sorulan sorular bölümüne erişebilir veya 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz.

"DMSetup.exe" dosyasını çalıştırdığınızda ürün bilgisayarınıza tekrar indirilecek ve kurulum süreci otomatik olarak başlayacaktır. İkinci çözüm olarak açık durumda bulunan web tarayıcınız üzerindeki "Yükle" butonuna bir kez daha tıklarsanız yeniden yüklemeye başlayacaktır.

Evet, e-posta ile gelen virüslere karşı da koruma sağlamaktadır.

TTNET Güvenlik, her 3 ayda bir pop-up ekran ile ürünü kullanmaya devam edip etmek istemediğinizi sormaktadır. Ürünü kullanmaya devam etmek istiyorsanız "Evet" butonuna, devam etmek istemiyorsanız "Hayır" butonuna tıklamanız gerekmektedir. "Evet" dediğiniz takdirde sizi bir web sayfasına yönlendirecek ve bu sayfa üzerinden aboneliğinizi devam ettirmek için ADSL hizmet numaranızı girmenizi talep edecektir. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. "Hayır" cevabını verdiğiniz takdirde ürünü kaldırmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde ürün her 4 saatte bir tekrar aynı soruyu size yöneltecektir.

Evet cevabını verdiğiniz durumda ürünü kullanmaya ve güncel korumaları almaya devam edersiniz. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. "Evet" dediğiniz takdirde ürün sizi bir web sayfasına yönlendirecek ve bu sayfa üzerinden aboneliğinizi devam ettirmek için ADSL hizmet numaranızı girmenizi isteyecektir.

Hayır cevabını verdiğiniz durumda ürün kullanımı sonlanır ve güncel korumaları alamazsınız. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. "Hayır" cevabını verdiğiniz takdirde ürünü kaldırmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde ürün her 4 saatte bir tekrar aynı soruyu size yöneltecektir.

Eğer herhangi bir nedenle TTNET Güvenlik kurulu iken bilgisayarınızı formatlamak ve yeniden kurmak zorunda kalırsanız, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak, size tekrar indirme imkanı verilmesini isteyebilirsiniz. Üyeliğinizin devam etmesi koşulu ile, güvenlik sorgulamasından geçtikten sonra TTNET Güvenlik ürünlerine ait indirme hakkı size tekrar verilecektir.

Alternatif-1 : Denetim Masası üzerinden Program Ekle/Kaldır menüsünü kullanarak programı kaldırma
 • Başlat, Ayarlar, Denetim Masasını tıklayın.
 • Program Ekle/Kaldır üzerine çift tıklayın.
 • McAfee SecurityCenter seçeneğini seçin.
 • Kaldır butonuna basarak, ürünün sizi yönlendirdiği adımları takip edin.
Windows Vista
 • Başlat, Ayarlar, Denetim Masasını tıklayın.
 • Program Ekle/Kaldır üzerine çift tıklayın.
 • McAfee SecurityCenter seçeneğini seçin.
 • Kaldır butonuna basarak, ürünün sizi yönlendirdiği adımları takip edin.
Alternatif -2 : McAfee Kaldırma aracını karşıdan yükleyip çalıştırarak kaldırma
Not: Önce Windows Denetim Masası'nda Program Ekle/Kaldır'ı (Windows Vista'da Programlar ve Özellikler) kullanarak kaldırmayı denemeniz gerekir. Bu en iyi yöntemdir. Kaldırma aracını şuradan yükleyin:
http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe
 • Kaydet'i tıklayın ve dosyayı bilgisayarınızda herhangi bir klasöre kaydedin. Dosyanın kayıtlı olduğu klasöre gidin. Tüm McAfee pencerelerinin kapalı olduğundan emin olun. Kaldırma aracını çalıştırmak için MCPR.EXE dosyasını çift tıklatın. Not:Windows Vista kullanıcıları MCPR.EXE'yi sağ tıklatıp Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçmelidir.
 • CleanUp Successful (Temizleme Başarılı) iletisini aldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Şimdi tüm McAfee ürünleri bilgisayarınızdan kaldırılmıştır Sisteminiz yeniden başlatılana kadar McAfee ürününüz tam olarak kaldırılmaz.

Aşağıda belirtilen link üzerinden McAfee ürünlerine dair genel dökümantasyon kaynaklarına da başvurabilirsiniz. http://service.mcafee.com/FAQSearch.aspx?lc=1055&sg=TS&pt=1

İş Yerinde TTNET

Geri Dön

TTNET Güvenlik - McAfee Internet Security ve diğer güvenlik ürününlerinden ücretsiz kullanabilmek için öncelikle TTNET İŞYERİM paketlerinden birine abone olmanız gerekir. TTNET İŞYERİM paketleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Abone olduğunuz TTNET İŞYERİM paketine göre TTNET Güvenlik lisans adedi değişmektedir. Başlangıç paketinde ve Ekonomik pakette 3, Profesyonel paketinde 5, Profesyonel Ekstra Paketinde ise 10 lisans hakkı verilmektedir. İşyerim paketlerinden birine abone iseniz daha fazla sayıda lisans için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

Evet, değiştirdiğiniz paketinize göre değişebilir. Paket değişikliği sonrası sisteme ilk giriş yaptığınızda gerekli güncellemeler aktif hale gelmiş olacaktır.

İlk öncelikle sisteme bilgilerinizi doğru olarak girdiğinizi kontrol ediniz. TTNET ADSL hizmetinizin aktif olması gerekmektedir. Bilgilerinizin doğru ve TTNET İŞYERİM aboneliğinizin geçerli olduğundan eminseniz ve halen sisteme giriş yapamıyorsanız, destek almak için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

TTNET Hizmet numaranızı, ADSL sözleşmenizin size verilen kopyasında bulabilirsiniz. Ayrıca, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı adınızı unuttuysanız 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz. Bağlı olduğunuz Türk Telekom Ofisine müracaat ederek dilekçe ile kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı değişikliği için ADSL abonesi tarafından başvuru yapılması gerekmektedir. Değiştirme işlemi ücretli olup bir sonraki dönem faturanızda tahsil edilir.

Şifrenizi unuttuysanız, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz. Kullandığınız şifrenizi değiştirmek için ise web sitesinde 'kullanıcı işlemleri'ne girerek, şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Antivirüs - Virüsleri Durdurur
Internet üzerinden yapılan dosya yüklemeleri, e-mail, taşınabilir diskler ve bilgisayar ağları üzerinden bulaşabilecek virüslere karşı koruma sağlar. Virüsleri bilgisayarınıza girmeden engeller, tespit eder ve kaldırır. Sürekli olarak yapılan otomatik güncellemeler ile etkin bir şekilde güvenlik sağlar.

Antispyware - Casus Yazılımları Engeller
Kullanıcının istemi dışında bilgisayarı üzerine yüklenerek, kişiye özel bilgiler, internet kullanım alışkanlıkları, email bilgileri ve kullanıcı hesap bilgileri gibi bilgileri toplayarak belirli bir merkeze ileten ve bilgisayar kaynaklarını tüketen casus yazılımları bilgisayarınıza yüklenmeden önce engeller ve mevcut casus yazılımları tespit ederek kaldırır

Anti-Phishing - Kimliğinizi Korur
Kimlik hırsızlığı, internet bankacılığı bilgileri, özel şifreler,finansal bilgiler ve kredi kartı bilgileri gibi bilgileri çalmak amacıyla yapılan çevrimiçi dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı saldırılarından korur.

Anti-Spam - Spam ve e-posta Aldatmacalarını Engeller Önemsiz, istem dışı gelen, sahtecilik bilgileri içeren ve spam olarak adlandırılan e-posta aldatmacalarına karşı kullanıcıları korur.

Personel Firewall - Güvenlik Duvarı Koruması - Korsanları Durdurur
Bilgisayarınıza gelen ve giden uygulamaları kontrol eden, güvenlik açıklarına ve zaafiyetlerine karşı koruma sağlayan, korsanlara karşı koruma ve gizleme sağlayan güvenlik duvarı korumasıdır

Intrusion Prevention - Atak Önleme Sistemi
Bilgisayarınıza yapılan atakları engelleyerek, korsanlara karşı koruma sağlayan atak önleme sistemidir.

Site Advisor - Güvenli Arama, Güvenli Gezinme
Çevrimiçi tehditlerden uzak durmanıza yardımcı olmak için web sitelerine derecelendirme ekler, web sayfası üzerinden gelebilecek güvenlik tehditlerine karşı ön bilgilendirme yaparak güvenli arama ve gezinme sağlar.

Data Backup - Dosyaları Yedekler ve Geri Yükler
Size özel önemli dosyaların yedeğini alır ve istediğiniz zaman geri yüklenmesini sağlar.

Maintain Computer - Bilgisayar Bakımı
Bilgisayarınızda biriken gereksiz öğeleri güvenli bir şekilde kaldırır ve bilgisayarınızın sağlıklı kalmasını sağlar.

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmelerini kabul edip "Yükle" butonuna bastığınızda karşınıza çıkan ekranda seri numaranız gözükmektedir. Bu seri numarasını, ürünün kullanıcı arayüzüne kopyalayarak kuruluma devam edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz web tarayıcı (Internet Explorer, Firefox gibi) türüne bağlı olarak ürün kurulum esnasında seri numarası istemeyebilir. Bu durumda herhangi bir problem sözkonusu değildir, kuruluma aynen devam edebilirsiniz.

Hayır, TTNET İŞYERİM ya da TTNET ADSL aboneliğinizi iptal ettirdiğiniz zaman, TTNET Güvenlik güncel güvenlik dosyalarını alamayacak ve güncel koruma sağlayamayacaktır. TTNET ADSL üyeliğinizi iptal ettirdiğinizde, TTNET Güvenlik ürünlerini bilgisayarınızdan kaldırmanız gerekmektedir.

Ürün üzerinde herhangi bir ayar değişikliği yapmadığınız takdirde standart olarak her gün güncelleme olup olmadığı kontrol edilmekte, eğer varsa güncellemeyi gerçekleştirmektedir.

TTNET Güvenlik, virüs bilgisayarınıza bulaşmadan engellemek üzere kurgulanmıştır. Ancak herhangi bir yolla bilgisayarınıza virüs bulaşmış ise yaptığı tarama sonrası virüsü tespit edip bilgisayarınızdan temizlemeye çalışır.

Standart programlar ile herhangi bir uyumsuzluğu bulunmamaktadır.

Service Pack 4 (SP4) veya üst sürümünü içeren Microsoft® Windows 2000, Service Pack 1 (SP1) veya üst sürümünü içeren Windows XP, 500 MHz veya daha hızlı Pentium uyumlu bir işlemcisi olan ve 256 MB veya daha yüksek RAM'e sahip Windows Vista* kişisel bilgisayar. 800 X 600 veya daha yüksek çözünürlük.

İnternet bağlantısı.
Microsoft® Internet Explorer 6.0 veya daha ileri sürümü.
İsteğe Bağlı: Mozilla Firefox 1.5 veya daha ileri sürümü
* Windows Vista işletim sistemi gereksinimlerini karşılamalıdır.

TTNET Güvenlik, internet ortamından gelebilecek güvenlik açıklarına karşı sizi korumak amacıyla, ekranın sağ alt köşesinde size çeşitli sorular sormaktadır. Bu soruları okuyarak belirtilen seçeneği işaretlemeniz güvenliğinizi artırır.

Hayır, ürün standart özelliklerinde internete bağlıyken otomatik olarak güncelleştirme gerçekleştirmektedir.

www.TTNET.com.tr altinda ürün ile ilgili dökümanlara ve sıkça sorulan sorular bölümüne erişebilir veya 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz.

"DMSetup.exe" dosyasını çalıştırdığınızda ürün bilgisayarınıza tekrar indirilecek ve kurulum süreci otomatik olarak başlayacaktır. İkinci çözüm olarak açık durumda bulunan web tarayıcınız üzerindeki "Yükle" butonuna bir kez daha tıklarsanız yeniden yüklemeye başlayacaktır.

Evet, e-posta ile gelen virüslere karşı da koruma sağlamaktadır.

TTNET Güvenlik, her 3 ayda bir pop-up ekran ile ürünü kullanmaya devam edip etmek istemediğinizi sormaktadır. Ürünü kullanmaya devam etmek istiyorsanız "Evet" butonuna, devam etmek istemiyorsanız "Hayır" butonuna tıklamanız gerekmektedir. "Evet" dediğiniz takdirde sizi bir web sayfasına yönlendirecek ve bu sayfa üzerinden aboneliğinizi devam ettirmek için ADSL hizmet numaranızı girmenizi talep edecektir. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. "Hayır" cevabını verdiğiniz takdirde ürünü kaldırmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde ürün her 4 saatte bir tekrar aynı soruyu size yöneltecektir.

Evet cevabını verdiğiniz durumda ürünü kullanmaya ve güncel korumaları almaya devam edersiniz. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. "Evet" dediğiniz takdirde ürün sizi bir web sayfasına yönlendirecek ve bu sayfa üzerinden aboneliğinizi devam ettirmek için ADSL hizmet numaranızı girmenizi isteyecektir.

Hayır cevabını verdiğiniz durumda ürün kullanımı sonlanır ve güncel korumaları alamazsınız. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. "Hayır" cevabını verdiğiniz takdirde ürünü kaldırmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde ürün her 4 saatte bir tekrar aynı soruyu size yöneltecektir.

Eğer herhangi bir nedenle TTNET Güvenlik kurulu iken bilgisayarınızı formatlamak ve yeniden kurmak zorunda kalırsanız, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak, size tekrar indirme imkanı verilmesini isteyebilirsiniz. Üyeliğinizin devam etmesi koşulu ile, güvenlik sorgulamasından geçtikten sonra TTNET Güvenlik ürünlerine ait indirme hakkı size tekrar verilecektir.

Alternatif-1 : Denetim Masası üzerinden Program Ekle/Kaldır menüsünü kullanarak programı kaldırma

Alternatif-1 : Denetim Masası üzerinden Program Ekle/Kaldır menüsünü kullanarak programı kaldırma
 • Başlat, Ayarlar, Denetim Masasını tıklayın.
 • Program Ekle/Kaldır üzerine çift tıklayın.
 • McAfee SecurityCenter seçeneğini seçin.
 • Kaldır butonuna basarak, ürünün sizi yönlendirdiği adımları takip edin.
Windows Vista
 • Başlat, Ayarlar, Denetim Masasını tıklayın.
 • Program Ekle/Kaldır üzerine çift tıklayın.
 • McAfee SecurityCenter seçeneğini seçin.
 • Kaldır butonuna basarak, ürünün sizi yönlendirdiği adımları takip edin.
Alternatif -2 : McAfee Kaldırma aracını karşıdan yükleyip çalıştırarak kaldırma
Not: Önce Windows Denetim Masası'nda Program Ekle/Kaldır'ı (Windows Vista'da Programlar ve Özellikler) kullanarak kaldırmayı denemeniz gerekir. Bu en iyi yöntemdir. Kaldırma aracını şuradan yükleyin:
http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe
 • Kaydet'i tıklayın ve dosyayı bilgisayarınızda herhangi bir klasöre kaydedin. Dosyanın kayıtlı olduğu klasöre gidin. Tüm McAfee pencerelerinin kapalı olduğundan emin olun. Kaldırma aracını çalıştırmak için MCPR.EXE dosyasını çift tıklatın. Not:Windows Vista kullanıcıları MCPR.EXE'yi sağ tıklatıp Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçmelidir.
 • CleanUp Successful (Temizleme Başarılı) iletisini aldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Şimdi tüm McAfee ürünleri bilgisayarınızdan kaldırılmıştır Sisteminiz yeniden başlatılana kadar McAfee ürününüz tam olarak kaldırılmaz.

Aşağıda belirtilen link üzerinden McAfee ürünlerine dair genel dökümantasyon kaynaklarına da başvurabilirsiniz. http://service.mcafee.com/FAQSearch.aspx?lc=1055&sg=TS&pt=1