Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

TTNET Aile Koruma Şifresi

Geri Dön

TTNET'in tüm ADSL abonelerine ücretsiz sunduğu, kurulumu ve kullanımı çok kolay olan Aile Koruma Şifresi ile çocuklarınız sizin belirleyeceğiniz zaman ve sınırlar içinde, sakıncalı sitelere girmeden İnternetten faydalanabilir. Aile Koruma Şifresi ile çocuklarınızın sakıncalı sitelere (şiddet, cinsellik, korku, kumar, sohbet içerikli vb.) ulaşmasını ve sakıncalı kişilerle iletişime geçme olasılığını engelleyebilirsiniz. Günlük İnternet kullanım süresini belirleyebilir; böylece çocuklarınızın derslerinden ya da sosyal hayattan geri kalmamasını sağlayabilirsiniz. Üstelik bu işlemleri, evde yaşayan her yaş grubuna hatta her çocuğa özel yapabilir, dilediğiniz zaman kendiniz için bu şifreleri kaldırabilirsiniz.

Çocuklarınızın sakıncalı sitelere ulaşmasını ve sakıncalı kişilerle iletişime geçme olasılığını engelleyebilirsiniz. TTNET Aile Koruma Şifresi'ni bilgisayarınıza kurduğunuzda, dilerseniz herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek kalmadan, önceden tanımlanmış "standart ayarlar" ile hemen kullanmaya başlayabilir, dilerseniz ailenize özel ayarlamaları yaparak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Üstelik filtreleme işlemini, ürünün içinde önceden tanımlanmış olan kategorilere göre kolayca yapabilirsiniz. TTNETAile Koruma Şifresi'nin filtreleme özelliği ile: ​

 • Çocuklarınızın İnternet'teki zararlı içeriklere erişimini engelleyebilirsiniz.
 • Çocuğunuz engellenen bir siteye erişmeyi denediğinde size e-posta ile haber verilir.
 • İçeriği sakıncalı olmadığı halde yanlışlıkla yasakladığınız siteler olursa, çocuğunuz bu sitelere erişmek istediğinde bir uyarı mesajıyla karşılaşır ve sadece bir butonla sizden erişim izni isteyebilir.
 • Filtreleme özelliğini, çocuğunuzun İnternette erişebileceği kategorileri veya erişimini engellemek istediğiniz kategorileri seçerek kullanabilirsiniz.
 • Dilediğiniz siteler için istisna yaparak kategorisini değiştirebilir ve çocuğunuzun bu sitelere erişimine izin verebilir ya da engelleyebilirsiniz.
 • Dilerseniz, Anlık Mesajlaşma uygulamalarını da kontrol edebilir, sohbet içeriklerini denetleyebilirsiniz.
 • TTNET Aile Koruma Şifresi engelleme dışında, isterseniz uyarı modunda da çalışabilir. Bu modda iken erişim tamamen engellenmemekte, sadece bir uyarı penceresi açılmaktadır. Bu özellik sayesinde çocuğunuzun yanlışlıkla girebileceği bir siteden kendi iradesi doğrultusunda korunmasını sağlayabilir ve aynı zamanda İnternet erişimini kısıtlamamış olursunuz.

Günlük internet kullanım süresini belirleyebilir; böylece çocuklarınızın derslerinden ya da sosyal hayattan geri kalmamasını sağlayabilirsiniz. TTNET Aile Koruma Şifresiİ ile:

 • Çocuğunuzun İnternet erişimini dilerseniz haftanın her günü için ayrı ayrı, istediğiniz zaman aralığında ve yine sizin tanımlayacağınız süre ile belirleyebilirsiniz.
 • Ayrıca arzu ederseniz haftalık veya günlük olarak çocuğunuzun İnternete erişeceği toplam süreyi belirleyebilirsiniz, böylece çocuğunuz dilediği saatte fakat sizin belirlediğiniz süreyi aşmayacak şekilde İnternete erişebilir.
 • TTNET Aile Koruma Şifresi'nin Filtreleme ve Zaman Kontrolü Özelliklerini her kullanıcı (her çocuk) için farklı ayarlayabilir miyim?

Zaman kontrolü ve içerik filtreleme işlemlerini, evde yaşayan her yaş grubuna hatta her çocuğa özel yapabilir, dilediğiniz zaman kendiniz için bu şifreleri kaldırabilirsiniz. İsterseniz oluşturduğunuz farklı profilleri, bilgisayarınızın kullanıcı oturum isimleriyle de eşleştirebilirsiniz.

Uygulama ilk kurulduğunda bilgisayarı kullanan herkes için aynı ayarlar geçerli olacak şekilde çalışmaktadır, bu durumda iken kullanıcıların ek bir parola girmesine gerek olmadan bilgisayarı eskisi gibi kullanmaları mümkündür. Evde kullanıcılar için farklı filtre ayarları yapmak isterseniz (örneğin farklı yaşlarda çocuklarınız için) uygulamayı çoklu kullanıcı moduna geçirmeniz ve her kullanıcı için filtre tanımı yapmanız gereklidir. Bilgisayarınızda kullanıcı oturum isimleri kullanmıyorsanız veya bu isimleri TTNET Aile Koruma Şifresi kullanıcılarıyla eşleştirmemişseniz İnternete erişebilmek için her kullanıcının kendi TTNET Aile Koruma Şifresi kullanıcı adı ve parolasını girmesi gerekecektir.

 • PC veya uyumlu 133 MHz veya daha hızlı işlemci
 • Microsoft Windows 2000/XP/Vista
 • En az 128 MB RAM (256 MB RAM önerilir)
 • 25 MB sabit disk alanı
 • En az 800x600 çözünürlükte renkli ekran
 • İnternet bağlantısı
 • İnternet Explorer 4.0 veya üstü, Netscape 6.0 veya üstü veya diğer güncel web tarayıcılar

TTNET web sitesinden, ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi girerek TTNET Aile Koruma Şifresi'ni ücretsiz indirebilirsiniz. Abone değilseniz hemen TTNET'e başvurun; siz de ADSL hattınızla birlikte TTNET Aile Koruma Şifresi'ne sahip olun. Tamamı Türkçe olan TTNET Aile Koruma Şifresi'ni kolayca kurarak tertemiz İnternetten faydalanmaya hemen başlamak için tıklayın.

TTNET Aile Koruma Şifresi programı için 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren 3 ücretsiz lisans hakkı verilmeye başlanmıştır. Ücretsiz Lisans kodlarınızı TTNET Aile Koruma Şifresi web sayfasında Kullanım sekmesinden etkinleştirebilirsiniz. 3 Lisans kodunuzuda kullandıysanız ve başka bir bilgisayara yüklemek isterseniz, programı önceki kurduğunuz bilgisayarlardan birinden kaldırmanız gerekmektedir. Kurduğunuz bilgisayarlardan birinden yazılımı kaldırdıktan sonra aynı lisans kodunu kullanarak yeni bir bilgisayara kurabilirsiniz. Uygulamayı kaldırırken bilgisayarın İnternete bağlı olması gereklidir, aksi durumda lisans kodunu tekrar kullanmanız mümkün olmayacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız yardım için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayınız.

TTNET Aile Koruma Şifresi programı, bilgisayarınızda kurulu diğer yazılımlarla sorunsuz bir şekilde çalışır. TTNET Aile Koruma Şifresi programını bilgisayarınıza kurmaya başlamadan önce eğer güvenlik duvarı-firewall (güvenlik duvarları internet ağının içinden veya dışından gelen yetkisiz erişimleri engelleyen, süzen ve izin denetimi sağlayan yazılımlar veya donanımlardır) ya da anti-virüs programı kullanıyorsanız bunları kurulum tamamlanana kadar geçici olarak kapatmanız gerekir.​

TTNET Aile Koruma Şifresi güncellemelerini isterseniz otomatik moda ayarlayabilirsiniz; böylece güncelleme gerektiğinde program kendini otomatik olarak güncelleyecektir. Ya da dilediğiniz zaman kendiniz güncelleme yapabilirsiniz.​

TTNET Aile Koruma Şifresi programının kontrolünü, programı kurarken oluşturacağınız kullanıcı parolası ile sağlayacaksınız. TTNET Aile Koruma Şifresi programını diğer kullanıcıların devre dışı bırakmasını ya da ayarlarında değişiklikler yapmasını istemiyorsanız parolanızı kimseyle paylaşmayınız. En az 3 ve en fazla 13 karakterden oluşturacağınız parolanızı, kolay tahmin edilemeyecek, harf ve sayılardan oluşturduğunuzdan emin olunuz.

TTNET Aile Koruma Şifresi istediğiniz kadar yönetici atamanıza olanak sağlar, dilerseniz eşinizi de yönetici olarak atayabilirsiniz. Bunun için; TTNET Aile Koruma Şifresi Yönetim Araçları'na girin ve yönetici ayrıcalıkları tanımak istediğiniz kullanıcıyı seçin. Profil Ayarları'na tıklayın, Yönetici onay kutusunu işaretleyin ve Tamam'a tıklayın. Bir kullanıcı yönetici olarak atandıktan sonra, TTNET Aile Koruma Şifresi'ni açabilir, devre dışı bırakabilir, program ayarlarını ve kullanıcı profillerini değiştirebilir, raporları görüntüleyebilir.​

Tanımlanacak kullanıcıların sayı olarak bir kısıtlaması yoktur, evdeki her kullanıcı için farklı tanımlar yapabilirsiniz.

Çocuğunuz filtrelediğiniz/engellediğiniz sitelere girmek istediğinde bir uyarı mesajı ile karşılaşacak ve bu içeriğe erişimi engellenecektir. Mesajın içeriğinde hangi siteye erişmek istendiği ve ne tür içerik nedeniyle engellendiği belirtilmektedir. Yönetim ekranında sağ üstte bulunan seçenekler yardımıyla engelleme durumunda programın nasıl davranacağını seçmeniz mümkündür. Dilerseniz engelleme sebebinin hangi tür içerik olduğunun belirtilmemesini seçebilirsiniz. Çocuğunuzun engelleme ekranını hiç görmemesini isterseniz boş bir sayfa gösterilmesini ya da otomatik olarak sizin önceden seçeceğiniz zararsız bir siteye yönlendirilmesini seçmeniz mümkündür.​

TTNET Aile Koruma Şifresi, çocuğunuzun sakıncalı bir siteye erişimeye çalıştığı bilgisini dilerseniz e-posta adresinize gönderebilir. Programı, oluşturduğunuz her profil için (örneğin her çocuğunuz için) aşağıdaki durumlarda e-posta ile bildirim alabilecek şekilde ayarlayabilirsiniz:

 • Kullanıcı uyarı mesajı aldığında,
 • Kullanıcı engelleme mesajı aldığında,
 • Kullanıcı bir engellemeyi şifre ile geçersiz kıldığında.

TTNET Aile Koruma Şifresi Yönetici Araçlarına giriş yapın. Aile Ayarları altında, E-posta Bildirimleri'ne tıklayın. E-posta Gönder alanına, bildirim mesajlarını almak istediğiniz e-posta adresinizi yazın. Almak istediğiniz bildirim türlerini yapılandırıp Tamam' a tıklayın.​

TTNET Aile Koruma Şifresi bilgisayarınızdaki tüm İnternet trafiğini denetlemektedir. Web'de gezinme ve sohbet uygulamalarının dışında diğer pek çok uygulama da güncellemeleri denetlemek veya farklı amaçlarla İnternete erişebilmektedir. Bilinen programların hemen hepsi TTNET Aile Koruma Şifresi tarafından tanınmakta ve İnternete erişimlerine izin verilmektedir. Çok nadir de olsa bazı programlarınızın TTNET Aile Koruma Şifresi tarafından engellenmesi mümkündür. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, TTNET Aile Koruma Şifresi'nin denetlemesini istemediğiniz programları belirtebilirsiniz. Bunun için yönetim ekranından 'İzin Ayaları' butonuna tıklayarak ilgili ekrana erişebilir, ekranın üst kısmında yer alan 'Uygulamalar' tabını seçerek engellenmemesini istediğiniz programları buradaki butonlar yardımıyla listeye ekleyebilirsiniz. Detaylar için kullanma kılavuzunu veya uygulamanın yardım menüsünü kullanabilirsiniz.​

TTNET Aile Koruma Şifresi ile İnternet üzerinden yaygın olarak oynanan bazı oyunların oynanamamasını sağlayabilirsiz. Bunun için; uygulamanın yönetim ekranında 'İnternet Oyunları' butonuna tıklayın ve açılan pencerede izin vermek istemediğiniz oyunların yanındaki işareti kaldırın. ​

Yazılımın devre dışı bırakabilmesi ya da ayarlarının değiştirebilmesi sadece yönetici parolası ile yapılabildiğinden, çocuğunuz programı devre dışı bırakamaz. Parolanızı kolay tahmin edilemeyecek, harf ve sayılardan oluşturduğunuzdan emin olunuz.

Evet, program parolanızı girerek İnternette dilediğiniz gibi gezinebilirsiniz. Ekranın sağ alt köşesinde yer alan program ikonuna farenin sağ tuşu ile tıkladığınızda açılacak menüden "TTNET Aile Koruma Şifresi uygulamasını devre dışı bırak" seçeneğini tıkladığınızda program size yönetici şifrenizi soracaktır. Şifrenizi girdikten sonra uygulamayı ne kadar süre için devre dışı bırakmak istediğinizi seçebilirsiniz. Belirtilen sürenin sonunda filtre otomatik olarak yeniden devreye girecektir. Filtreyi, bilgisayar yeniden başlatılana kadar devre dışı bırakmak da mümkündür. Bilgisayarı çok kısa bir süre kullanmak ya da çocuğunuzun engellendiği bir siteye bir seferlik izin vermek istiyorsanız, ekranda erişimin engellendiğini belirten pencerede bulunan "İzin Ver" butonuna tıklayarak yönetici şifrenizi girebilir ve erişime izin verebilirsiniz.​

Çocuğunuzun İnternet erişimini dilerseniz haftanın her günü için ayrı ayrı, istediğiniz zaman aralığında ve yine sizin tanımlayacağınız süre ile belirleyebilirsiniz. Ayrıca arzu ederseniz haftalık veya günlük olarak çocuğunuzun İnternete erişeceği toplam süreyi belirleyebilirsiniz, böylece çocuğunuz dilediği saatte fakat sizin belirlediğiniz süreyi aşmayacak şekilde İnternete erişebilir. Ayrıca, TTNET Aile Koruma Şifresi çocuğunuzun İnternette geçirdiği süreyi size raporlar. Bu özelliği, uygulamayı kurduktan sonra TTNET Aile Koruma Şifresi yönetim ekranından "Zaman Denetimleri" butonuna tıklayarak devreye alabilirsiniz. Açılacak ekranda çocuğunuzun hangi gün ve saatlerde İnternete erişimine izin verileceğini işaretleyebilirsiniz.

Evet, TTNET Aile Koruma Şifresi'nin Raporlama özelliği sayesinde, çocuğunuzun İnternette ziyaret ettiği siteleri ya da dilerseniz Anlık Mesajlaşma uygulamalarındaki sohbet içeriklerini görebilirsiniz. Ayrıca TTNETAile Koruma Şifresi, engellemiş olduğunuz web sitelerine çocuğunuzun girme teşebbüslerini size raporlar.​

TTNET Aile Koruma Şifresi raporlama özelliği, her kullanıcının İnternet hareketlerini ayrıntılarına girerek görebilmenizi sağlar. Raporlarda gözüken web sitesi adreslerinin üzerine tıkladığınızda ilgili siteyi açıp görebilirsiniz.​

Tamamı Türkçe olan TTNET Aile Koruma Şifresi'nin kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Programla ilgili detaylı bilgiye erişmek için TTNET Aile Koruma Şifresi Kullanım Kılavuzunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz. TTNETAile Koruma Şifresi'ni bilgisayarınıza yükledikten sonra, programın yönetim ekranından yardım menüsüne ulaşarak dilediğiniz özelliğiyle ilgili detaylı bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Adım adım kurulum aşamalarını detaylı biçimde izleyip uygulayabileceğiniz kurulum ve kullanım sunumunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.