Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Sabit Ses Hizmeti

Geri Dön

TTNET'in Türk Telekom Santralleri üzerinden sabit telefon erişim hizmetini sunmasıdır. TTNET Alo ile telefon numaralarını her zamanki gibi arayarak şehiriçi, şehirlerarası, uluslararası ve GSM yönlerine görüşmelerinizi avantajlı paketlerle gerçekleştirebilirsiniz.

 • Yeni bireysel müşteriler (Sabit telefon ve internet aboneliği bulunmayan)
 • Yeni bireysel müşteriler (Türk Telekom sabit telefon aboneliği olup internet aboneliği olmayan)
 • Mevcut bireysel müşteriler (Türk Telekom sabit telefon ve TTNET internet aboneliği olan)

TTNET Alo ile görüşmelerinizi her yöne avantajlı tarifelerle yapabilir; internet ve telefon hizmetlerinizi tek bir faturada alabilirsiniz.

​TTNET Alo ile şehiriçi, şehirlerarası, uluslararası ve GSM yönlerine arama yapabilirsiniz. TTNET Alo'yu satın aldığınızda hattınız 900'lü hatlar hariç tüm yönlere açık olacaktır.

TTNET Alo 100, TTNET Alo 250, TTNET Alo 500, TTNET Alo 1000, TTNET Alo 3000* dakika paketlerinden oluşan şehir içi, şehirler arası, GSM, 3 haneli servis numaraları ve uluslararası kademe 1 sabit telefon yönlerine ücretsiz konuşabileceğiniz aylık paketlerdir. Paket için aylık sağlanan ücretsiz kullanım dakikasının aşılması veya ücretsiz görüşme yönüne dahil olmayan yönlerin aranması durumunda ek ücret yansıyacaktır.

*TTNET Alo 3000 paketine GSM ve 3 haneli servis numaraları yönleri dahil değildir.

TTNET Alo Konuştukça Öde paketi, ücretsiz dakika içermeyen, aranılan yöne ve konuşulan süreye bağlı olarak ücretlendirilen pakettir. Şehir içi, şehirler arası, GSM ve uluslararası kademe 1 sabit telefon yönleri için ücretlendirme 0,10 TL /dk'dir. Diğer yönler hakkında bilgi almak için tıklayın.

TTNET Alo Paket Ücretleri Alo 100 Alo 250 Alo 500 Alo 1000 Alo 3000
Aylık Dakika*** 100 250 500 1.000 3.000**
Paket Fiyatı (Aylık) TL9 TL18 TL34 TL48 TL38
Ücretsiz Dakika Kullanım Yönleri* Şehiriçi Şehirlerarası GSM Uluslararası Kademe 1 Sabit Telefon Şehiriçi Şehirlerarası GSM Uluslararası Kademe 1 Sabit Telefon Şehiriçi Şehirlerarası GSM Uluslararası Kademe 1 Sabit Telefon Şehiriçi Şehirlerarası GSM Uluslararası Kademe 1 Sabit Telefon Şehiriçi Şehirlerarası Uluslararası Kademe 1 Sabit Telefon

Paket ücretlerine %18 KDV ve %15 ÖİV dahildir. TTNET Alo paket ücretlerine ek olarak TTNET Alo Aylık Erişim Ücreti (vergiler dahil 18 TL) alınır.

*Ücretsiz Dakika Kullanım Yönleri İçeriği:

Şehiriçi ve şehirlerarası aramalara Türk Telekom sabit telefon arama yönü dahildir. Diğer sabit telefon operatörleri arandığında ücretsiz kullanım dakikasına dahil olmayıp kullanım hakkı dışı tarifeye göre ücretlendirilir.

Ücretsiz dakika kullanım yönlerine uluslararası aramalar için sadece kademe 1 sabit telefon yönü dahildir. Uluslararası kademe 2, uluslararası kademe 3, uluslararası kademe 4 sabit telefon; uluslararası kademe 1, uluslararası kademe 2, uluslararası kademe 3, uluslararası kademe 4 GSM, KKTC sabit telefon ve GSM yönleri dahil değildir. KKTC yurt içi sayılmamaktadır.

118XX ile başlayan rehberlik hizmeti veren numaralar ve 900'lü hatlar ücretsiz dakika kullanım yönlerine dahil değildir.

444 X XXX hatlar, GSM ve 3 haneli servis numaraları yönleri ücretsiz kullanım yönlerine dahildir.

**TTNET Alo 3000 paketinin aylık 3000 dakikalık konuşma kotası içerisinde GSM dakikası yoktur.

***Paketlerdeki belirtilen dakikaların aşılması durumunda kota aşım ücretleri uygulanır.

TTNET Alo 100, TTNET Alo 250, TTNET Alo 500, TTNET Alo 1000, TTNET Alo Limitsiz Paketleri ile aylık ücretsiz kullanım hakkı sağlanan görüşme yönleri dışında aramalarda veya paketlerin aylık limit aşımı durumunda yansıyacak ek ücretler:

Şehiriçi / Ş.Arası Şehiriçi 0,12
Şehirlerarası 0,12
Alternatif Operatörler 0,19
GSM Turkcell 0,12
Vodafone 0,12
Avea 0,12
KKTC KKTC Sabit Telefon 0,1499
KKTC GSM 0,3999
Uluslararası Kademe 1 Sabit Telefon 0,12
Kademe 1 GSM 0,4999
Kademe 2 Sabit Telefon 0,2999
Kademe 2 GSM 0,4999
Kademe 3 Sabit Telefon 0,6999
Kademe 3 GSM 0,6999
Kademe 4 Sabit Telefon 1,2999
Kademe 4 GSM 1,2999

*Fiyatlara %18 KDV ve %15 ÖİV dahildir.

* Yukarıdaki tabloda belirtilen fiyatlar 1 dakikalık ücretler olarak belirlenmiştir.

*Şehiriçi, Şehirlerarası, Uluslararası ve GSM yönlerine kontör atış periyodu 20 saniyedir.

*Uluslararası arama yönünün detayları için tıklayın.

*Özel servis numaraları ve rehberlik hizmeti veren numaraların (11818,...) ücretlendirme bilgisi için tıklayın.

TTNET Alo Yeni Satış işleminde;

 • Yeni Müşteri (internet ve sabit telefon müşterisi değil) ise bağlantı ücreti 16 TL (bir defaya mahsus),

TTNET Alo'ya Geçiş İşleminde;

 • Yeni Müşteri (Türk Telekom sabit telefon müşterisi, TTNET internet müşterisi değil) ise bağlantı Ücreti 16 TL (bir defaya mahsus),
 • Mevcut Müşteri (Türk Telekom sabit telefon müşterisi ve TTNET internet müşterisi) ise bağlantı ücreti 16 TL (bir defaya mahsus),

​TTNET Alo hizmeti için Türk Telekom Ofis ve TTNET Bayileri'ne başvurabilirsiniz.

​Hayır. TTNET Alo hizmeti TTNET internet hizmetiyle birlikte verilmektedir.

Sabit Telefon Aboneliği Olmayan Bireysel Müşteriler İçin Gerekli Belgeler :

 • Başvuru noktasında imzalanacak belgeler (TTNET Abonelik Sözleşmesi, TTNET Abonelik Sözleşmesi Sabit Telefon hizmeti (STH) Eki)
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • T.C. vatandaşlık numarası (Şahsen veya vekalet ile başvurması gerekmektedir)

Türk Telekom Sabit Telefon Aboneliği Olan ve TTNET Alo'ya geçmek isteyen Bireysel Müşteriler için Gerekli Belgeler:

 • Başvuru noktasında imzalanacak belgeler (TTNET Abonelik Sözleşmesi, TTNET Abonelik Sözleşmesi Sabit Telefon hizmeti (STH) Eki, Toptan Hat Kiralama Hizmeti Talep Formu)
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • T.C. vatandaşlık numarası (Şahsen veya vekalet ile başvurması gerekmektedir)

​TTNET Alo hattınız aktive olduğunda cep telefonunuza SMS gönderilerek bilgilendirme yapılmaktadır.

​Hayır. TTNET Alo abonesi olarak yapılan görüşmeler internetten bağımsızdır, kotanızı etkilemez.

​TTNET Alo hizmetine ait ücret, TTNET internet faturasına yansır.

​Mevcut telefon hattınıza ev telefonunuzu bağlayarak hemen konuşmaya başlayabilirsiniz.

​Hayır. TTNET Alo aboneliği, internet tarife değişikliği ile etkilenmez, devam eder.

​TTNET Alo ile sahip olduğunuz ev telefon numaranızın şehiriçi ve uluslararası tüm operatörlerden aranabilir. Aksi bir durum söz konusu ise lütfen sorun olan operatörü ve 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayınız.

​Teknik destek ve sorularınız için 7 gün 24 saat 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

Abone olduğunuz ay içindeki kullanım hakkı, satın alınan paketin tamamıdır. Paket ücreti ise abonelik başlangıcından ay sonuna kadar ki gün üzerinden hesaplanır. Örneğin, TTNET Alo 100 paketine ayın 15. gününde abone olunması durumunda o ay içindeki kullanım hakkı 100 dakika olacaktır. Paket ücreti ise paket aylık ücretinin yarısı olarak yansıtılır.

​Ödenmeyen fatura nedeniyle internet hizmeti geçici olarak verilmeyecektir. Bu durumda TTNET Alo hizmetinden de yararlanılamayacaktır. Fatura ödemesi yapıldıktan sonra hem internet hem de TTNET Alo hizmeti otomatik olarak açılır.

​Evet. TTNET internet aboneliğiniz iptal olduğunda, TTNET Alo hizmetiniz de iptal olacaktır.

​Evet. TTNET Alo Paket değişikliğini 444 0 375’i arayarak, Türk Telekom Ofis ve TTNET bayilerinden yapabilirsiniz. Bir ay içerisinde 2’den fazla paket değişikliği yapılamaz.

​Evet. TTNET Alo numaranızı değiştirebilirsiniz.

Türk Telekom müşterisi olarak sabit telefon hizmeti alıyosanız TTNET Alo'ya geçiş yapabilirsiniz.

Başka bir sabit telefon firmasından hizmet alıyorsanız aboneliğinizi iptal ettirdikten sonra TTNET Satış Noktaları'na başvurarak TTNET Alo hizmetinden yararlanabilirsiniz.

​Türk Telekom Ofis ve TTNET Bayileri'ne başvurarak TTNET Alo hizmetine geçiş yapabilirsiniz.

​Evet. Numaranız değişmeden TTNET Alo'ya kesintisiz geçiş yapabilirsiniz.

​TTNET Alo hizmeti sabit telefon hattı (evinize çekilen kablo) üzerinden verilmektedir. Modeminizin arızalanması durumunda sadece internet hizmetiniz etkilenecektir.

​Hayır. TTNET Alo'dan arama yapacağınız zaman arayacağınız numarayı çevirmeniz yeterli olacaktır. Ön kod çevirmeniz gerekmemektedir.

TTNET Alo aboneliğinizi Türkiye'nin her yerine nakil yaptırabilirsiniz. TTNET Alo hizmeti ile bu hat üzerinden faydalandığınız internet hizmetinizin nakil işlemi beraber gerçekleştirilir. 1 Mart 2013 itibariyle bu nakil işleminin ücreti vergiler dahil 5 TL olup, nakilden sonraki ilk faturanıza yansıtılacaktır. TTNET’in tarife ve ücretlerde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Size en yakın Türk Telekom Müdürlüğü veya TTNET Bayi'sine Kimlik belgeniz veya vekaletname ile müracaat ederek TTNET Alo ve İnternet hizmetini nakil işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

En yakın Türk Telekom Müdürlüğü veya TTNET Bayi için tıklayın.

Evet, TTNET Alo ve internet hizmetinizi birlikte başka birisine devredebilirsiniz. TTNET Alo hizmeti ile bu hat üzerinden faydalandığınız internet hizmetinizin devir işlemi beraber gerçekleştirilir.

​TTNET Alo iptal başvurusu için 444 0 375 Müşteri Hizmetleri'ni arayabilir, Türk Telekom Ofis ve TTNET Bayileri'ne başvurabilirsiniz. İptal işleminin tamamlanabilmesi için Türk Telekom Ofis veya TTNET Bayisine yazılı başvuru yapılması gereklidir. TTNET Alo hizmeti iptal olduğunda internet aboneliğiniz de iptal olacaktır.

TTNET Alo ile hat dondurma hizmeti verilebilmektedir.. İnternet ve TTNET Alo kullanıyorsanız sadece TTNET Alo hat dondurma yapamazsınız. İkisini birden dondurabilir ya da sadece internet dondurup TTNET Alo’yu açık bırakabilirsiniz.

İnternet ve TTNET Alo birlikte dondurulduğunda, hat dondurma kalan gün sayısı hangi üründe küçük ise, o kadar gün hat dondurulabilir.

Detaylar için tıklayınız.

​Yaşadığınız tüm arızalar için 444 0 375 nolu TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

TTNET Alo Yeni Satış işleminde;

 • Yeni Müşteri (internet ve sabit telefon müşterisi değil);
  • Aylık Kısmi Kullanım Ücreti: Hizmet aktivasyon tarihinden ay sonuna kadar ki (son gün dahil) telefon kullanım bedeli, paketin aylık ücreti üzerinden hesaplanarak ilk faturaya yansıtılır,
  • Aylık Erişim Ücreti, 18 TL
  • Bağlantı Ücreti, 16 TL (bir defaya mahsus)

TTNET Alo'ya Geçiş İşleminde;

 • Yeni Müşteri (Türk Telekom sabit telefon müşterisi, internet müşterisi değil);
 • Mevcut Müşteri (sabit telefon ve internet müşterisi);
  • Aylık Kısmi Kullanım Ücreti: Hizmet aktivasyon tarihinden ay sonuna kadar ki (son gün dahil) telefon kullanım bedeli, paketin aylık ücreti üzerinden hesaplanarak ilk faturaya yansıtılır,
  • Aylık Erişim Ücreti, 18 TL
  • Bağlantı Ücreti, 16 TL (bir defaya mahsus)

Fiyatlara %18 KDV, %15 ÖİV dahildir.

 

TTNET Alo görüşme detaylarını, Online İşlem Merkezi Fatura İşlemleri menüsünde Kullanım Detayları sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Arayan numaranın aranan abone cihazında görünmemesi özelliği olan "Clir", müşteri tarafından "31" kodu ile devreye alınabilir ve iptal edilebilir.

Özelliği devreye almak için:
* 31 # 'yi tuşlayın.

Özelliğin iptali için:
# 31 # 'yi tuşlayın.

Özelliğin hattın üzerinde var olup olmadığını sorgulamak için:
*# 31 # 'yi tuşlayın.