Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

3G Mobil Modem

Geri Dön

3G Modemi kullanmanız için gereken uygulama modeminizin içinde yüklüdür. 3G Mobil Modem'i sabit ya da taşınabilir bilgisayarınızın USB portuna/girişine takıp, yönlendirmeleri takip ederek cihazı bilgisayarınıza hızlıca kurabilirsiniz. Detaylı bilgi için 3G Mobil Modem kutusunun içinde bulunan Hızlı Kullanım Kılavuzu'na bakabilir ve www.ttnet.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

Modem ile beraber yüklenen arayüzden 3G Mobil Modem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıda Şekil 1'de gösterilen "YARDIM" düğmesine tıklayarak açılan seçeneklerden "Yardım" seçeneğini tıklayarak 3G Mobil Modem kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şekil 1:
sekil1.jpg

Windows XP (SP2 ve sonrası), Vista, 7 Mac OS 10.4 (ve sonrası) ve Linux işletim sistemleriyle uyumludur.

  • 3G, EDGE, GPRS, GSM Data ve SMS servisleri
  • GSM/GPRS/EDGE 850 MHz/900 MHz/ 1800 MHz/ 1900 MHz
  • HSDPA/WCDMA 2100 MHz
  • HSDPA 3.6Mb/s ( MF627) ve HSDPA 7.2Mb/s ( MF636)
  • EDGE 236,8 Kb/s - EDGE Multislot Class 12 ile
  • GPRS 85,6 Kb/s - GPRS Multislot Class 12 ile

ZTE MF636 model modem ile 7,2 Mb/s'e kadar, ZTE MF627 model modem ile ise 3.6 Mb/s'e kadar hızla internete bağlanabilirsiniz.

Ancak mobil internet hızınız, şebeke kapsama alanına, o anki konumunuza ve haberleşme yoğunluğuna göre değişebilir.

Mobil internet, teknolojik alt yapısı gereği değişken hıza sahip bir erişim şeklidir.

Aşağıdaki modem arayüzü görselinde oklar ile belirtilmiş alanda anlık olarak indirme /upload (solda) ve yükleme/ download (sağda) hızlarınızı görebilirsiniz.

11.jpg

TTNET Mobil 3G mobil internet tarifelerine abonelik işlemi 3G abonelik başvurusunu da kapsadığı için ayrıca 3G aboneliği başvurusu yapmanıza gerek yoktur.

Mobil iletişim hizmeti Avea tarafından sağlanmaktadır. 3G mobil internet hizmetine erişim Avea 3G şebekesinin desteklediği yerlerde mümkün olmaktadır. Bulunduğunuz yerde 3G mobil internet hizmetine erişim konusunda TTNET veya Avea müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

3G kapsama alanında değilseniz, 2G kapsama alanı dahilindeki yerlerde GPRS/EDGE hızına kadar internete bağlanabilirsiniz.

Öncelikle, kullanım kılavuzundaki kurulum ve kullanım talimatlarını uyguladığınızdan emin olunuz. Eğer bağlantı sağlayamazsanız 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'nden gerekli desteği alabilirsiniz.

Kampanya dahilinde verilen 3G Mobil Modem arızalarınız için 4440375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

Evet, 3G Mobil İnternet Paket'inde yar alan 3G Mobil Modem SIM kilitlidir, sadece Avea veya TTNET Mobil SIM kartı ile çalışmaktadır.

3G Mobil Modem cihazlarının sim kilit kodları TTNET tarafında saklanmaktadır. Abonelerimiz talep etmeleri halinde TTNET müşteri hizmetlerini arayarak ve 3G mobil modemlerinin IMEI numaralarını bildirerek SIM kilit kodlarını öğrenebilmektedirler.

Tanımlanacak mobil internet hattınız yalnızca mobil internet ve SMS hizmetlerine açık olacaktır. Mobil ses, MMS ve benzeri diğer hizmetlerden faydalanılamayacaktır. Bu hattı cep telefonunda kullanmak isterseniz mobil internet bağlantısı için Avea GPRS Internet ayarı üzerinden destekleyen cep telefonlarını modem olarak kullanarak da internete bağlanabilirsiniz

Mobil internet hattınız mobil ses hizmetine kapalıdır. Mobil internet hattınız sadece mobil internet ve SMS kullanımına açık olduğu için bu hatlarla konuşma yapamazsınız.

TTNET Mobil SIM Kartlı mobil internet hatlarınız için 444 0 375 TTNET müşteri hizmetleri üzerinden TTNET Mobil seçeneğini tuşlayarak, Avea SIM Kartlı mobil internet hatlarınız için ise 444 1 500 Avea müşteri hizmetleri üzerinden teknik destek alabilirsiniz.

Aşşağıda Şekil 1'de gösterilen ana menüden "SMS" seçeneğini tıklayarak SMS menüsüne ulaşabilirsiniz.

Şekil 1:
sekil3.jpg

Şekil 2:

Sonra Şekil 2'de gösterilen "Yeni" butonunu tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandaki menü üzerinden SMS gönderimi yapbilirsiniz ( bkz Şekil 3).

sekil4.jpg

Şekil 3:

sekil5.jpg

TTNET Mobil SIM kartlı mobil internet hattınızı yurtdışında da kullanabilmek için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayıp TTNET Mobil seçeneğinden destek alabilir, AVEA SIM Kartlı mobil internet hattınızı yurtdışında da kullanabilmek için 444 1 500 Avea Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilir, hattınızı Avea'nın uluslararası dolaşım (roaming) anlaşmasının olduğu ülkelerde internete bağlanabilirsiniz.

TTNET WiFi isim ve logosunu gördüğünüz her yerde kullanabileceğiniz hızlı ve güvenli kablosuz internet erişim hizmetidir. TTNET WiFi servisi ile havaalanları, alışveriş merkezleri, kafe ve restoranlar gibi 8.000'den fazla TTNET WiFi noktasında WiFi dakikalarınızı kullanarak internet erişiminizi sürekli kılabilirsiniz

TTNET WiFi servis noktaları listesine http://www.ttnetwifi.com.tr/NeredenBaglanirim.aspx linki üzerinden "TTNET WiFi Servis Noktaları" menüsünden ulaşabilirsiniz.

TTNET Mobil Kademeli Taahhütsüz, TTNET Mobil 3G HEPNET, TTNET Mobil Notebook 1GB Bedava ve TTNET Mobil Taahhütlü 4GB İndirimli tarifeleri dahilinde sınırsız TTNET WiFi dakikası verilmektedir.

Sınırlı TTNET WiFi dakikalarına sahipseniz WiFi dakikalarınız bittikten sonra, eğer ADSL müşterisi iseniz online olarak www.ttnet.com.tr'den, WiFi servis noktalarından veya TTNET Müşteri Hizmetleri'nden aylık kullanım paketini kredi kartı bilgilerine ihtiyaç duymadan satın alabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz www.ttnet.com.tr'den online olarak da kredi kartı ile günlük ve haftalık WiFi dakikaları da satın alabilirsiniz.

3G Mobil Modem'in içinde WiFi özelliği yoktur, ancak 3G mobil modemin arayüzü bağlandığı bilgisayardaki mevcut WiFi servisi ile uyumludur.

Bunun dışında WiFi özellikli dizüstü, avuç içi bilgisayar (PDA ve benzeri akıllı telefonlar), ya da WiFi özellikli cep telefonu, IEEE802.11b/g ve WiFi uyumlu WLAN kartına sahip bilgisayarlar ile TTNET WiFi'a bağlanabilirsiniz.

3G Mobil Modem'inizi Windows7 işletim sisteminde kullanmak için tıklayın.