Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

TTNET Hakkında

TTNET Anonim Şirketi, Türk Telekom Grubu’nun internet servis sağlayıcısı olarak 26 Nisan 2006 tarihinde kurulmuş ve 14 Mayıs 2006 tarihinde 'İnternet Servis Sağlayıcı Lisansı' alarak faaliyetlerine başlamıştır.

Vizyonumuz

İletişimde müşterilerimizi geleceğe taşıyan en doğru adres olmaktır.

Misyonumuz

Müşteri odaklı entegre iletişim çözümleri sağlayarak her zaman, her yerde müşterilerimize hızlı, kaliteli ve ekonomik hizmetler sunmaktır.

Stratejimiz

Temel stratejik amacı Müşteri odaklı ve entegre bir yaklaşım ile sürdürülebilir büyüme olarak tanımlanmıştır.

Sabit Ses, Sabit Data, Mobil Ses, Mobil Data, TV ve dijital servisleri birlikte sahiplenen TTNET, birçok yenilikçi ürün, hizmet ve servisi tüketicilerle buluşturmaktadır. Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla 2006’da kurulan TTNET, dijital dönüşüme öncülük ederek kısa sürede tüm iletişim ihtiyaçlarını bir arada sunabilen Türkiye’nin lider internet şirketi haline gelmiştir. Günümüzde kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan TTNET, en yüksek abone sayısı ile pazarın lideri konumundadır. İletişim teknolojilerinin bileşenleri olan Sabit Ses, Sabit Data, Mobil Ses, Mobil Data, TV ve dijital servisleri birlikte sahiplenen TTNET, sekiz yılda birçok yenilikçi ürün, hizmet ve servisi müşterilerle buluşturmuştur.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek internet, TV, ses ve 3G hizmetlerini tek faturada birleştirip “Dörtlü Servis” dönemini başlatan TTNET; eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle de Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. IPTV hizmeti olan Tivibu Ev ile Türkiye’de ilk kez internet üzerinden televizyon hizmetini hayata geçiren TTNET, Tivibu Web ve Tivibu Cep ve Tivibu Smart TV uygulamalarını aynı çatı altında buluşturan TivibuGo! servisi ile sinema ve televizyonu taşınabilir hale getirmiştir. TTNET markasının yanına Apple, Samsung, Toshiba gibi dünyanın en güçlü cihaz markalarını koyarak gerçekleştirilen kampanyalarla, TTNET müşterileri taksitli fiyatlarla son teknoloji cihazlara sahip olma ayrıcalığını yaşamıştır.

TTNET, Türkiye’de temel Telekom servisleri pazarında önemli bir rol oynamaktadır. TTNET 2014 yılında Türkiye’de internetin giriş hızını ikiye katlamıştır. 8 mbps’den 16 Mbps hızına çıkan paketler ve 24 mbps’a çıkan fiber başlangıç hızı sayesinde müşteri bazının %50’si 16 Mbps veya daha üstü hızlara taşınmıştır. 2014 yılında kişi başı aylık ortalama veri kullanımı 53 GB seviyelerine çıkmıştır. TTNET cazip kampanya ve tarifeleri, geniş ürün ve servis ağı ve kaliteli müşteri hizmetleri ile sabit genişbant pazarının lideri konumundadır.

Çoklu paketlerin önemli bir parçası olan TTNET Alo abone sayısı 2014 yılında 1 milyonu geçmiştir. Yıl içerisinde, TTNET Alo’nun DSL ile birlikte dondurulması hizmeti sunulmaya başlanmıştır. Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3G dâhil tüm cep telefonu hizmetleri TTNET müşterilerine sunulmaktadır.

Tivibu, yeni içerikler ve uygulamalar ile TV izleme keyfini farklı noktalara taşımaktadır. Başlangıcından bu yana yaklaşık 45.000 içeriğin 60 milyon kez izlendiği Tivibu, zengin ve kaliteli içeriği, yüksek görüntü kalitesiyle müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.

İngiltere Federasyon Kupası, İtalya, Fransa, Portekiz ve Almanya liglerinden sonra Hollanda ligi de Tivibu’ya kazandırılmıştır. UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi de 2015-16 sezonundan itibaren üç yıl boyunca Tivibu’da olacaktır.

TTNET WiFi hizmeti, 81 ilde 5.000’in üzerinde noktadan Türk Hava Yolları ile gökyüzüne, Türk Telekom Arena ile Türkiye’nin ilk akıllı stadyumuna taşınmıştır. İETT otobüsleri ve İDO deniz otobüsleri ile “havada, karada ve denizde” internet hizmetini müşterilerini ücretsiz sunan TTNET, Türkiye’nin açık ara en büyük WiFi network’üne sahip operatörü konumundadır.

TTNET, TTNET-müzik servisleriyle, kullanıcılarına diledikleri eserlere ulaşım için farklı kanallar sunmaktadır. TTNET'in katma değerli servisleri arasında dijital oyun platformu Playstore, eğitim alanına yeni bir soluk getiren akıllı eğitim destek aracı TTNET Vitamin İlköğretim ve TTNET Vitamin Lise bulunmaktadır. TTNET yeniliklerle kültür ve eğlence dünyasına yeni bir soluk getirmektedir.​​​​